Čeština pro Cubase

 

Připravil jsem překlad Cubase a Nuendo do češtiny. Samotné prostředí Cubase je tak kompletně česky a Cubase  s vámi bude česky komunikovat – přeložená jsou všechna okna, paletky, hlášky, dotazy, tipy (žluté rámečky, zobrazující se po najetí myši nad určitý objekt), preference a další.

Proč Cubase v češtině?

Kreativní toky myšlenek a práci, jakou tvorba hudby jistě je, může brzdit jazyková bariéra. To je zbytečné. Rozhodně je pro řadu uživatelů příjemnější, když s nimi v podstatě jakákoliv aplikace komunikuje jejich rodným jazykem. Některé termíny jsou již vžité a nebylo by nutné je překládat. Ale co když na nás Cubase najednou “vybafne” nějakým komplikovanějším dotazem? Česky mu jistě porozumíme snadno.


Jedná se o mou vlastní práci a použití je na vlastní riziko. Čeština pro Cubase není firmou Steinberg Media Technologies GmbH oficiálně podporovaná a v případě jakýchkoliv problémů nemůže firma Steinberg Media Technologies GmbH nabídnout jakoukoliv pomoc, ani záruky. Zároveň firma Steinberg Media Technologies GmbH neodpovídá za správnost překladu, ani nemůže zaručit jakékoliv pokračování překladu do dalších verzí Cubase.


Podpora

V případě jakéhokoliv dotazu nebo problému s Češtinou pro Cubase, tedy kontaktujte prosím přímo mne osobně. Věřím, že jakožto Test Engineer firmy Steinberg Media Technologies GmbH a oficiální technická podpora produktů Steinberg pro ČR a SR (v distribuci Yamaha Music Europe GmbH), vám dokážu pomoci.


Prohlášení autora

Čestně prohlašuji, že se získanými osobními údaji (zejména emailovými adresami) bude zacházeno s maximální opatrností. V žádném případě nebudou osobní údaje poskytnuty dalšímu subjektu za komerčním nebo jiným účelem.Kompatibilita

Čeština pro Cubase je z mé strany oficiálně kompatibilní s Cubase 7.5 (všemi jejími deriváty jako je Cubase 7.5Cubase 7.5 Artist) a všemi jejími aktualizacemi, jakož i současnými deriváty Cubase 7, tedy Cubase 7 Elements, Cubase 7 AI a Cubase 7 LE, dále také Nuendo 6 a Nuendo 6.5. Nižší verze Cubase a Nuendo oficiálně nepodporuji. Některé překlady by mohly v nižších verzích chybět a nebo nedávat úplně přesně smysl. Nicméně s vědomím tohoto rizika je možné překlad použít i pro nižší verze Cubase.


Podporovány jsou následující operační systémy:

  1. Mac OS X (v podstatě jakákoliv verze, na které běží Cubase)

  2. Windows 8 (64 bit i 32-bit)

  3. Windows 7 (64 bit i 32-bit)

  4. Windows Vista (64 bit i 32-bit)

  5. Wndows XP (64 bit i 32-bit)
Po kliknutí na tlačítko “Buy Now” Vám Češtinu pro Cubase odešlu mailem v nejbližším možném termínu (obvykle maximálně do 24 hodin), včetně popisu instalace.


Pokud nemáte PayPal účet, kontaktujte mne, prosím přímo (martin.jirsak[zavináč]gmail.com).


Ohlasy uživatelů

"…vše funguje parádně! Velké díky a KLOBOUK DOLŮ za skvělou práci!"


"Čeština nainštalovaná, vyskúšaná a šlape ako má. Ďakujem za skvelý preklad Cubase. Konečne je pre mňa zrozumytelnejší."


"Zároveň Vám touto cestou chci poděkovat za úspěšnou realizaci této myšlenky."


"díky moc........................ je to super"


"Dobrý večer, funguje skvěle, mnohokrát děkuji, dobrá práce"


"Děkuji mnohokrát, čeština je funkční bez problémů."


"Děkuji Vám, vše funguje OK,"


"Čeština do Cubase to je parádní věcička"


"Nóóóó, paaarááádáááá !!!"

Témata konzultací a školení
DAW a další hudební a zvukový software
Virtuální nástroje
Zvukové karty
MIDI


Vystudované kurzy a certifikáty
Steinberg Certified Trainer
MAX/MSP, lektor Judy Dunaway 
Orchestration for Film and TV (specialist certificate) na Berklee Music
Mix a Mastering, lektor Jon Murch 
Music for the Media
Audio Institute of America, zvukařský kurz
Musician University – Songwriting Basics, Music Producer, Audio Mixing, Audio Mastering
Kurzy moderní klasické kompozice, JAMU, lektor Ivo Medek
Mezinárodní mistrovské interpretační kurzy, JAMU, lektor Daniel Forró


Další weby
Slovník MIDI – výkladový slovník pojmů z oblasti MIDI a nahrávacích technologií
Audio-Mac – web věnovaný optimalizaci Mac OS systému pro práci s hudbou a se zvukem
Audio-PC – web věnovaný optimalizaci systémů Windows pro práci s hudbou a se zvukem
MAJ Studio – má hudební tvorba
http://www.slovnikmidi.infohttp://www.audio-mac.czhttp://www.audio-pc.czhttp://www.majstudio.comshapeimage_2_link_0shapeimage_2_link_1shapeimage_2_link_2shapeimage_2_link_3

Zároveň se zavazuji poskytnout darem 10% z ceny každé prodané licence “Češtiny pro Cubase” obecně prospěšné společnosti Pomocné tlapky, která se zabývá chovem, předvýchovou a výcvikem asistenčních psů.